www.tvksm.pl
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. 7
 8. 8
 9. 9
 10. 10
 11. 11
 12. 12

2014-03-15

„KOSMOS”, serial, który pozwoli odkryć tajniki wszechświata.

Premiera w niedzielę, 16 marca, o godz. 22:00 na National Geographic Channel !Poznaj tajniki wszechświata, nieopowiedziane dotąd historie i odkrycia! Nowy 13-odcinkowy serial pt. „Kosmos”, przeniesie widzów w nowe zakątki wszechświata i pokaże jak bardzo wpływa on na nasze życie. Program zaprezentuje szerszą wizję naszej obecności w kosmosie, zapozna z historią poszukiwań, badań i rozwoju nauki.

Gospodarzem serii będzie słynny astrofizyk i pisarz Neil deGrasse Tyson (autor takich pozycji jak „Death By Black Hole” oraz „Space Chronicles: Facing the Ultimate Frontier”. W programie posłuchamy opowieści o tym, jak człowiek odkrywał prawa natury i odnajdywał swoje współrzędne w czasie i przestrzeni. Seria ożywi nieopowiedziane wcześniej historie o heroicznym dążeniu do zdobycia wiedzy. Koncepcje naukowe, które zaważyły na współczesnym postrzeganiu wszechświata, zostaną przełożone na prosty język, dzięki czemu zarówno mali, jak i dorośli widzowie znajdą w nim coś dla siebie. Młodsi widzowie poznają podstawy nauk astronomicznych, historię najważniejszych odkryć i takie - kluczowe w dziejach tej nauki - postaci, jak Mikołaj Kopernik czy Giordano Bruno. Dorośli usystematyzują i wzbogacą swoją dotychczasową wiedzę o wszechświecie.

W pierwszym odcinku „Kosmosu” przyjrzymy się pojęciu czasu, dzięki któremu jesteśmy w stanie zorganizować nasze życie w określonym porządku. W programie zostaną postawione pytania o to, czym właściwie jest czas i ile iluzji czy złudzenia, a ile rzeczywistości jest w naszym odczuwaniu jego upływu. Oczekujcie zaskoczeń. Po tym odcinku już nigdy nie spojrzycie na swoje zegarki w ten sam sposób. W kolejnych dwóch częściach przyjrzymy się zmianom, jakie przechodzimy my i wszystko, co nas otacza. Statek Wyobraźni zabierze nas na obiegający Słońce Obłok Oorta, gdzie czekają tryliony komet.
Biuro Obsługi Abonenta nieczynne.
Obsługa jedynie przez telefon lub Internet

Kasa nieczynna.

Copyright © 2009 - 2021 'TVK SM'
Telewizja Kablowa
Spółdzielni Mieszkaniowej w Grudziądzu


ul. Piotra Skargi 1
86-300 Grudziądz